Teraapiavann on algselt välja kasvanud Jaapani tavade ja Hiina kultuuris laialt levinud shiatsu tehnikast- surumine sõrmeotstega. Feodaalses Jaapanis kasutasid samuraid väsimusest üle saamiseks ja valu leevendamiseks teatud kindlaid masseerimisvõtteid, mille abil saab taastada keha energiavoogude tasakaalu ja rütmi ning neid ka säilitada, andes sellega organismile tõelise ja suurepärase tervise.  Jacuzzi püüdis shiatsu  tulu panna tillukese veejoasse suunates meridiaanipunktidesse.

Vesi oma eripärase keskkonnaga avaldab organismile mitmekülgset toimet. Keha reageerib nii vee füüsikalistele omadustele kui ka vee keemilisele koostisele. Mõjutades mehhaaniliselt ja termiliselt nahka, toimib ta selle kaudu närvisüsteemile, südametalitlusele, vereringele ja ainevahetusele. Olenevalt protseduuri laadist, on vee toime kas talitlust pärssiv või ergutav.

On teada, et külmad veeprotseduurid

  • aeglustavad ja tugevdavad südamelööke
  • tõstavad vererõhku
  • stimuleerivad ainevahetust ja rasvade põletamist
  • tõstavad lihastoonust

Kuumad veeprotseduurid

  • kiirendavad ja nõrgendavad südamelööke
  • alandavad vererõhku
  • hoogustavad neerude vereringet ja soodustavad uriini eritumist

Vannivesi

  • kuni 38 kraadi mõjub karastavalt ja virgutavalt (aeg 15-20 minutit)
  • 38 kraadine mõjub uinutavalt  ja lõõgastavalt (soovitatavalt 25 minutit)
  • üle 40 kraadi mõjub kerge külmetuse korral rahustavalt ja roiutavalt (aeg 10 minutit)

Teraapiavanni võib kasutada nii ravieesmärgiks kui lõõgastuseks. Veemassaaž avaldab tugevat mõju seedimisele ja parandab soolestiku tööd, eriti kui on probleeme kõhukinnisuse ja kõhupuhituse puhul. Soojas vees muutub kõht elastsemaks.

Veemassaaž pakub leevendust kui on probleeme nahapõletike, vistrike, seenhaiguste ja allergiaga.

Veemassaaž mõjutab närvisüsteemi, eeskätt psüühikat. Mõjub tuju tõstvalt ning depresiooni ja stressi hajutavalt. Aitab unetuse puhul. Värskendav vann peab olema jahe, rahustav soojem.

Vibratsioon vannis annab väga hea tulemuse liikumisaparaadi haiguste ravis, vähendab lihasvenitusi, väheneb surve veresoontele ja paraneb vereringe. Aitab eemaldada lihaskudedest piimhapet, mis koguneb sinna treeningute järel.

Vesiravi ehk hüdroteraapia on lihtsalt kasutatav ja tõhus teraapiameetod. Kuna veemassaaži protseduurid vähendavad valu, reguleerivad vererõhku, hingamist ja rahustavad närvisüsteemi, siis tähendab see ka üldise füüsilise seisundi paranemist, aitab suurendada organismi vastupanuvõimet.

Teraapiavannist peavad aga loobuma rasedad, samuti epilepsia, diabeedi ja vereringehäirete all kannatajad.

teraapiavann